איך להיזהר מהונאת כרטיס אשראי באינטרנט

צוות UPAY

בשנים האחרונות אנו עושים שימוש באופציית תשלום שימושית במיוחד ברשת – תשלום בכרטיס אשראי. האפשרות הזו פותחת בפנינו עולם שלם של אפשרויות, אפשרויות לרכישת כל מוצר כמעט באמצעות המקלדת. אם פעם היינו צריכים להגיע פיזית לחנות בשביל לרכוש משהו, היום אנחנו עושים את זה במספר הקלקות.

אבל עם הקידמה והאפשרויות הרבות, הגיעו גם לא מעט סיכונים. כולנו שומעים לא מעט על הונאות אשראי, על ניצול של עבריינים את הרצון שלנו לשלם באמצעות כרטיס אשראי. אז איך להיזהר מהונאת אשראי? מה אנחנו יכולים לעשות בשביל לא ליפול בפח? הנה כמה דוגמאות ועצות פשוטות איך להימנע מהתרמית.

אבטחת האתרהדבר הראשון שאתם צריכים לבדוק הוא שהאתר מאובטח. מה זה אומר מאובטח? זה אומר שהתעבורה בו עוברת ביניכם לבין השרת שמבצע את הסליקה בלי שהמידע של הכרטיס שלכם עובר לעיניים עוינות. אתם צריכים לבדוק שבשורת הכתובת בדפדפן הדומיין מתחיל עם HTTPS (בדרך כלל זה HTTP) וה-S מייצגת את המילה SECURE. אתם צריכים לוודא גם שיש מנעול בשורת הכתובת ואם הוא אדום או שמופיע עליו מנעול, זה אומר שחתימת ההצפנה כבר לא בתוקף. חשוב לציין שיש בלא מעט אתרים אייקון של מנעול (באתר עצמו) אך זה תמונה בלבד וזה לא רלוונטי.

אל תתפתו לקישורים אחת הדרכים הנפוצות להונאות אשראי היא שליחת קישורים למוצרים מסוימים עם אפשרות לתשלום עליהם. הקישורים הללו יכולים להישלח במייל, בווטסאפ או בכל דרך אחרת והם מובילים לא פעם לאתרים מתחזים. מה זה אומר? זה אומר שאתם בטוחים שאתם נמצאים באתר מסוים, בדרך כלל אתר מוכר כלשהוא, אך למעשה אתם נמצאים באתר של הנוכל שמנסה לגנוב מכם את פרטי כרטיס האשראי. אז מה עושים? קודם כל לא לוחצים על קישורים לא ידועים, תיזמו אתם את הקנייה ואל תתנו לאף אחד להוביל אתכם לקנות ומעבר לכך, צריך לוודא שהדומיין הוא בדיוק כמו הדומיין של החברה שאתם מכירים ואת זה אפשר לוודא עם כניסה פשוטה לאתר דרך גוגל.

וודאו שיש פרטים ליצירת קשר אם אתם גולשים בחנות וירטואלית כלשהיא, וודאו שיש לה "אבא ואימא". זה אומר שאתם צריכים לוודא שיש אפשרות ליצירת קשר ויכולים גם לנסות את המספר שמופיע באתר. אך חשוב גם לזכור שמספר טלפון ואפילו מישהו שעומד מאחורי המספר הזה הם לא תעודת ביטוח אך זה בהחלט צעד שמקטין את הסיכויים.

הונאות טלפוניותנוכלים גם מתקשרים לעיתים בשם אתר מסוים, מציעים מוצרים ומבקשים פרטי כרטיס אשראי. אל תתנו כמובן אם אתם לא בטוחים שאתם מכירים את האתר ובשביל לוודא שהכל בסדר, היכנסו בעצמכם לאתר האינטרנט, ותתקשרו למספר שמופיע בו ונסו להגיע לזה שהתקשר אליכם בשביל לוודא שהאתר תקין.

 

איך להיזהר מהונאת כרטיס אשראי באינטרנט

מאמרים נוספים

רוצים לסלוק בקלות ומהירות?

השארו פרטים ונציגנו יחזרו בהקדם

arrow-down
הצטרפות
שרות לקוחות