מאמרים
UPAY
מאמרים

איך סליקה באינטרנט בעצם עובדת?


בעידן האינטרנטי אנו עושים לא מעט פעולות במחשב או דרך הסמארטפון, פעולות שבעבר היינו עושים באופן פיזי. כך לדוגמא איתור מידע שבעבר היינו צריכים בשבילו לפתוח ספרים או חוברות מידע והיום בכמה קליקים בשאילתת החיפוש של גוגל אנחנו מגיעים לאותו מידע, כך גם מילוי טפסים שונים ברשת שמגיעים ליעדם תוך שניות ובעבר היינו צריכים להדפיס אותם, למלא אותם ולשלוח בדואר או בפקס וכך גם קניות רבות שבעבר היינו צריכים בשבילן לצאת מהבית והיום אנחנו יכולים לעשות אותן דרך האינטרנט ולקבל את המוצר או השירות במהירות. בשביל לשלם על מוצר או שירות דרך האינטרנט צריך שתהיה באתר המדובר מערכת סליקה, וזו יכולה להיות בצורת דף סליקה שהינו חלק מהאתר או הפנייה לחברת סליקה חיצונית, תשלום אצלה וחזרה לאתר.


איך זה עובד בפועל?

נניח שאנו רוצים לרכוש איזה שהוא מוצר מסוים. אנחנו גולשים בחנות וירטואלית ומוצאים אותו ומגיעים לסל הקניות שמעביר אותנו ישר לתשלום. הלקוח נדרש למלא את פרטי האשראי שלו במלואם, כולל שם ומספר תעודת זהות, ולאחר מכן מתחיל תהליך טרנזקציה אוטומטי. אם הסליקה היא באתר עצמו הפרטים מוצפנים ומועברים אליו ולאחר מכן הם מועברים לחברת הסליקה, ואם הסליקה חיצונית הפרטים עוברים ישר לחברת הסליקה שעובדת בדרך כלל עם הצפנה חמורה. לאחר מכן חברת הסליקה "מבקשת" אישור (באופן וירטואלי ואוטומטי) לחיוב מחברת כרטיס האשראי ולאחר שזו מאשרת את החיוב הוא מתבצע בפועל.

בסופו של התהליך, החברה הסולקת מזכה את חברת הסליקה וזו מזכה את החנות בה נרכש המוצר או השירות, כשכמובן כל חברה "גוזרת" את העמלה שלה מהשנייה. הלקוח מצידו רואה שורת חיוב בפירוט כרטיס האשראי שלו מהחברה שהוא מחזיק את כרטיס האשראי שלה ובו הוא עשה שימוש.

היום כבר ניתן לקנות דרך האינטרנט לא רק באמצעות המחשב אלא גם באמצעות הסמארטפון, ונראה שככל שיעבור הזמן כמות הרכישות באמצעות הרשת רק ילכו ויגדלו.

צרו קשר
טל. 03-8008729
facebook
כל הזכויות שמורות יופיי פיננסים בע"מ

visa 
Verified by Visa 
MasterCard 
MasterCard Secure Code